0

Zaznacz stronę

PRODUCENT OPAKOWAŃ KARTONOWYCH


FAQ

PRODUCENT OPAKOWAŃ || OPAKOWANIA TEKTUROWE 

Z czego produkowana jest tektura falista?

Poznań | Luboń | Komorniki | Puszczykowo | Mosina | Plewiska


Tektura falista to często spotykany materiał, z którego wykonuje się różne rodzaje opakowań. Z czego jednak wykonuje się ten rodzaj tektury? Czy jej produkcja to skomplikowany proces? Przekonajmy się o tym, czytając poniższy artykuł!

Czym jest tektura falista?

Opakowania z tektury falistej cechują się charakterystycznym kształtem, który ciężko z czymkolwiek pomylić. Każde opakowanie tekturowe posiada bowiem co najmniej jedną warstwę płaskiego materiału oraz warstwę materiału falistego, od którego powzięła swoją nazwę cała tektura. Najczęściej spotkać można wersję tektury falistej, w której warstwa falista otoczona jest przez dwie warstwy płaskie, przez co materiał ten jest bardzo gruby i wytrzymały. Świetnie zatem sprawdzi się podczas opakowywania ciężkich przedmiotów.

Z czego produkuje się tekturę falistą?

Jeśli wiemy już czym jest tektura falista, warto wiedzieć z czego jest ona produkowana. Otóż każdy producent tektury falistej wykonuje są z papieru. Jest to surowiec, z którego wykonuje się zarówno tekturę falistą, jak i wszelkiego rodzaju kartony. To bardzo popularny materiał, który nie należy do najdroższych. Wspomniane dwie warstwy tektury falistej – warstwa płaska oraz warstwa falista produkowane są z dwóch różnych rodzajów papieru. Otóż aby wyprodukować warstwę płaską konieczny jest papier o nazwie liner. Linert z kolei podzielić można na dwa podstawowe rodzaje – kraflinery oraz testlinery. Pierwsze z nich to papiery, które wytwarzane są z masy celulozowej z niewielką domieszką masy makulaturowej. Oznacza to, że mamy do czynienia z kartonem najwyższej jakości. Jeśli natomiast postawimy na tańsze, lecz mniej jakościowe rozwiązanie możemy zdecydować się wtedy na warstwę płaską z testlinerów, czyli papierów wykonanych w stu procentach z masy makulaturowej. Oznacza to, że może to być papier o nierównomiernej strukturze, lecz pamiętajmy, że będzie to rozwiązanie przyjaźniejsze dla środowiska. W przypadku warstwy falistej mamy do czynienia z rodzajem papieru o nazwie luting.

Kiedy warto wybrać opakowania z tektury falistej?

Jeśli nie wiemy jaki materiał do opakowań lepiej wybrać, koniecznie zadajmy sobie kilka podstawowych pytań. Każdy producent opakowań z tektury falistej przyzna, że oferowane przez niego opakowania nadadzą się idealnie w sytuacji, gdy potrzebne jest mocne opakowanie, a strona estetyczna nie odgrywa w tym przypadku większej roli. Bez wątpienia na stronie https://lubkartplus.pl/ znajdziemy rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb.

Potrzebujesz pudła i opakowania kartonowe?

W katalogu FEFCO znajdziesz najpopularniejsze modele kartonów, które możesz zamówić w naszej firmie. Jeśli wybrałeś już potrzebny model opakowania lub potrzebujesz pomocy w wyborze, zadzwoń do nas lub napisz.

Co wyróżnia naszą ofertę na tle konkurencji?

Terminowość

Zawsze na czas! To nasza dewiza. Opakowania są na czas u naszych klientów przy zachowaniu należytej jakości.

Opłacalność

Ceny naszych opakowań są bardzo konkurencyjne rynkowo i posiada wymagane atesty.

Elastyczność

Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów, uwzględniamy ich wymagania i staramy się realizować każde zlecenie.

Wsparcie merytoryczne

Chętnie służymy wsparciem i wiedzą specjalistyczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia w produkcji opakowań.

Adres firmy

LUB-KART PLUS Dominik Skorczyk
ul. Nowa 5a
62-040 Puszczykowo

Kontakt Biuro

Biuro czynne pn-pt w godz. 6:00 - 14:00

Tel.kom. +48 513 166 699
E-mail: biuro@lubkartplus.pl

Kontakt Sklep

Kontakt

Biuro czynne pn-pt w godz. 6:45 - 14:45

Copyright © LUB-KART PLUS 2022
Firma LUB-KART PLUS najaktywniej działa na terenie Wielkopolski. Zlecenia przyjmujemy z całej Polski.