Zaznacz stronę

PRODUCENT OPAKOWAŃ KARTONOWYCH


FAQ

PRODUCENT OPAKOWAŃ || OPAKOWANIA TEKTUROWE 

Porównanie opakowań z tektury litej i falistej

Poznań | Luboń | Komorniki | Puszczykowo | Mosina | Plewiska


Opakowania tekturowe występują w dwóch rodzajach, a mianowicie tektury falistej i litej. Każda z nich wyróżnia się pewnymi parametrami, odmiennymi cechami użytkowymi, które wpływają na zastosowanie. Sprawdź, jakimi właściwościami wyróżniają się te materiały.

Opakowanie z tektury litej, co warto wiedzieć na ten temat?

Opakowanie z tektury litej wyróżnia się jedną spójną warstwą. I to właśnie stanowi zasadniczy czynnik, który odróżnia produkt od tektury falistej. Ma ona niewielką wagę. Co więcej, ścianki mogą mieć różną grubość, jednak najczęściej są cieńsze od tych występujących przy tekturze falistej. Takie opakowania tekturowe mają zastosowanie w przetwórstwie cukierniczym, gdyż bardzo dobrze zabezpieczają wypieki przed uszkodzeniem. Ponadto tektura lita wykorzystywana jest również do sprzedaży kosmetyków, czy też preparatów leczniczych.

Co warto wiedzieć o tekturze falistej?

Innym rodzajem opakowania jest tektura falista. Wyróżnia się ona dużą trwałością. Wnętrze tego materiału to cienkie pofałdowane warstwy. Umieszcza się je pomiędzy warstwami tektury litej. Ponadto tektura falista to trzy rodzaje, a mianowicie składająca się z pięciu lub trzech warstw i tektura mikrofalowa. Pierwsze opakowania tekturowe są najmocniejsze i przeznaczone do przechowywania na przykład sprzętu elektronicznego. Dlatego bardzo dobrze sprawdzą się przy przeprowadzce. Drugi rodzaj jest nadal mocny, ale dużo lżejszy. Opakowania z tektury falistej trzywarstwowej wykorzystuje się do pakowania preparatów farmaceutycznych, a także produktów spożywczych. Ostatnia zapewnia wspaniały efekt estetyczny. Sprawdza się, gdy zależy nam na otrzymaniu interesującego wrażenia i przy produktach reprezentacyjnych. Dlatego opakowania z tektury falistej mikrofalowej służą do pakowania alkoholi, kosmetyków, czy też różnych rękodzieł.

Każdy producent opakowań z tektury falistej dba, aby ona odporna na zginanie, a także wgniatanie. W konsekwencji wspaniale zabezpiecza towar znajdujący się w środku przed uszkodzeniem. Co więcej, wykorzystanie tego rozwiązania przyczynia się do dobrej amortyzacji wstrząsów. Istotne jest także to, że tektura falista mimo tych cech pozostaje dość lekka.

Zarówno tektura lita, jak i falista mają swoje wady i zalety. Każdy producent opakowań z tektury gwarantuje, że przy wyborze odpowiedniego materiału towar będzie skutecznie zabezpieczony nawet w trakcie najdłuższej podróży. Dzięki temu dotrze do adresata w odpowiednim stanie. Warto także zadbać o ciekawą prezentację. Do tego celu służy personalizacja i uszlachetnianie opakowań tekturowych. Pamiętaj o tym, że ich design ma duży wpływ na rozpoznawalność konkretnej marki.


 
LubKart Plus to producent opakowań kartonowych.
Produkty, które znajdują się w naszej ofercie to między innymi:
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą oraz zamawiania opakowań.
Najbardziej aktywnie działamy w miastach: Poznań, Luboń, Puszczykowo, Komorniki, Mosina, Plewiska.

Potrzebujesz pudła i opakowania kartonowe?

W katalogu FEFCO znajdziesz najpopularniejsze modele kartonów, które możesz zamówić w naszej firmie. Jeśli wybrałeś już potrzebny model opakowania lub potrzebujesz pomocy w wyborze, zadzwoń do nas lub napisz.

Co wyróżnia naszą ofertę na tle konkurencji?

Terminowość

Zawsze na czas! To nasza dewiza. Opakowania są na czas u naszych klientów przy zachowaniu należytej jakości.

Opłacalność

Ceny naszych opakowań są bardzo konkurencyjne rynkowo i posiada wymagane atesty.

Elastyczność

Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów, uwzględniamy ich wymagania i staramy się realizować każde zlecenie.

Wsparcie merytoryczne

Chętnie służymy wsparciem i wiedzą specjalistyczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia w produkcji opakowań.

Copyright © LUB-KART PLUS 2019

Firma LUB-KART PLUS najaktywniej działa na terenie Wielkopolski. Zlecenia przyjmujemy z całej Polski.