Zaznacz stronę

PRODUCENT OPAKOWAŃ KARTONOWYCH


FAQ

PRODUCENT OPAKOWAŃ || OPAKOWANIA TEKTUROWE OZDOBNE

Koperty – rodzaje i zastosowanie

Poznań | Luboń | Komorniki | Puszczykowo | Mosina | Plewiska


Wstęp – Koperty

Bez kopert ciężko byłoby sobie wyobrazić wysyłanie listów także w dzisiejszym świecie. Koperta ma duże zastosowanie w zależności od danej sytuacji i celu. Oferta kopert jest bardzo przeróżna. Na rynku są dostępne koperty tradycyjne, za pomocą których wyślemy zwykła korespondencje, a także koperty bąbelkowe czy też kartonowe służące do wysyłania mniejszych towarów, przedmiotów. Istnieją również koperty foliowe, a także koperty, które służą do wysyłek metodą kurierską. Występuje więc dużo rodzajów, a także ich zastosowanie jest przeróżne. Koperty mogą być wykonane z różnych materiałów. Producent opakowań tekturowych oraz kopert ma w swoim asortymencie nie tylko koperty, ale i inne produkty, między innymi opakowania z tektury falistej.

Wzory i formaty kopert

Formaty kopert mogą być: B5, B4, C5, E4. Ich rodzaje to przede wszystkim koperty samoprzylepne z paskiem ochronnym, koperty z tak zwanym okienkiem czy koperty rozszerzane. Koperty z okienkiem stosuje się do wysyłania dokumentów, które z reguły są najczęściej używane. Zrobione są z białego papieru. Koperta samoklejąca jest bez żadnego kleju. Jest po prostu samoprzylepna. Koperty rozszerzane są głębsze od pozostałych rodzajów. Ich głębokość sięga do 40 mm. Natomiast format DL oferuje możliwość wysyłek związanych z korespondencją handlową, na przykład faktury. Są to przeważnie białe koperty.

Koperty kartonowe wyprodukowane są z twardej i wytrzymałej tektury. Przeważnie jest to tektura falista. Większe opakowania również wykonuje się z niej. Materiał ten cechuje się właściwościami amortyzującymi, Jest także lekki. Koperty kartonowe zawierają strukturę składającą się z papieru oraz z tektury. Ze względu na ich podwójną złożoność są doskonałym zabezpieczeniem dla delikatnych dokumentów. Najczęściej używane z samoprzylepnym i ochronnym zamykaniem. Koperty kartonowe mogą być z regulowaną wysokością, ze wzmocnieniem tekturowym, oraz ze specjalnymi zabezpieczeniami ( wzmocnione rogi kopert ). Są to przeważnie białe koperty.

Koperty foliowe są wyprodukowane z polietylenu. Grubość polietylenu sięga do 60 mikronów. Są nieprzezroczyste. Można za ich pomocą wysyłać osobiste i dyskretne wysyłki. Posiadają pasek samoklejący. Mają właściwości ochronne. Zabezpieczają wysyłki przed wilgociami, różnego rodzaju namoczeniami oraz uszkodzeniami, ponieważ są bardzo trwałym i odpornym produktem.

Koperty bąbelkowe są stosowane do drobnych wysyłek. Na przykład za ich pomocą możemy wysłać książki czy też różnego rodzaju odzież, akcesoria. Są odporne i wytrzymałe. Koperty bąbelkowe zbudowane są z wewnętrznej foli bąbelkowej, co chroni przesyłkę przed uszkodzeniem. Są wyposażone w samoklejące zamknięcie.


 
LubKart Plus to producent opakowań kartonowych.
Produkty, które znajdują się w naszej ofercie to między innymi:
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą oraz zamawiania opakowań.
Najbardziej aktywnie działamy w miastach: Poznań, Luboń, Puszczykowo, Komorniki, Mosina, Plewiska.

Potrzebujesz pudła i opakowania kartonowe?

W katalogu FEFCO znajdziesz najpopularniejsze modele kartonów, które możesz zamówić w naszej firmie. Jeśli wybrałeś już potrzebny model opakowania lub potrzebujesz pomocy w wyborze, zadzwoń do nas lub napisz.

Co wyróżnia naszą ofertę na tle konkurencji?

Terminowość

Zawsze na czas! To nasza dewiza. Opakowania są na czas u naszych klientów przy zachowaniu należytej jakości.

Opłacalność

Ceny naszych opakowań są bardzo konkurencyjne rynkowo i posiada wymagane atesty.

Elastyczność

Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów, uwzględniamy ich wymagania i staramy się realizować każde zlecenie.

Wsparcie merytoryczne

Chętnie służymy wsparciem i wiedzą specjalistyczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia w produkcji opakowań.

Copyright © LUB-KART PLUS 2019

Firma LUB-KART PLUS najaktywniej działa na terenie Wielkopolski. Zlecenia przyjmujemy z całej Polski.