0

Zaznacz stronę

PRODUCENT OPAKOWAŃ KARTONOWYCH


FAQ

PRODUCENT OPAKOWAŃ || OPAKOWANIA TEKTUROWE 

Jaka jest różnica między kartonem a tekturą falistą?

Poznań | Luboń | Komorniki | Puszczykowo | Mosina | Plewiska


Jeśli planujesz w najbliższym czasie zapakowanie swoich produktów, bez wątpienia będziesz zmuszony do wybrania odpowiedniego opakowania. Jednymi z najczęściej występujących rodzajów materiałów, z jakich wykonuje się opakowania są karton oraz tektura falista. Przekonaj się z czego się składają oraz jakie są między nimi podstawowe różnice!

Jakie są opakowania kartonowe?

Karton to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych materiałów na opakowania. Nic dziwnego – jest tani w produkcji i łatwo dostępny. Czym się jednak charakteryzuje? Otóż opakowania kartonowe posiadają charakterystyczną grubość, czyli gramaturę papieru, z którego jest wykonany. Najczęściej jest to gramatura oscylująca w granicach 200 g/m2, co oznacza, że to jest materiał grubszy od papieru, lecz zdecydowanie cieńszy od grubszej tektury. W jakiej sytuacji przyda się karton? Bez wątpienia wtedy, gdy chcemy nadrukować coś na opakowaniu, co jest raczej oczywistą sprawą. Gdy chcemy wykonać dobrej jakości nadruk, warto zainwestować właśnie w opakowania wykonane z kartonu, gdyż wtedy mamy dużą swobodę wyboru – drukarnie oferują różnego rodzaju kartonu, różnej grubości oraz posiadające dodatkowe elementy, takie jak wytłoczenia.

Czym charakteryzują się opakowania tekturowe?

Tektura falista to nieco inny rodzaj materiału niż karton. W tym przypadku będzie on zdecydowanie grubszy, gdyż aby materiał mógł zostać nazwany tekturą jego gramatura musi przekroczyć 315 g/m2. Oznacza to, że mamy do czynienia z naprawdę mocnym i wytrzymałym materiałem. Jak jednak wyglądają opakowania tekturowe? Wykonane są one z kilku nałożonych na siebie warstw. Najczęściej są to trzy warstwy – dwie płaskie zewnętrzne oraz jedna wewnętrzna o pofalowanej strukturze, dzięki której materiał ten zyskał swoją nazwę. Takie opakowania z tektury falistej charakteryzują się dużą wytrzymałością, przez co są chętnie używane w przypadku opakowywania wszelkiego rodzaju cięższych materiałów. 

Jakie opakowania wybrać?

Opakowania, jakie zastosujemy do naszych produktów będą zależały od rodzaju produktu, jaki chcemy opakować. Jeśli zależy nam na opakowaniu lekkich przedmiotów, za to opakowanie których powinno być kolorowe i ładnie wyglądać, warto zdecydować się na karton. Natomiast jeśli musimy opakować rzeczy ciężkie, a kwestia estetyczna nie jest w tym przypadku kluczowa, oczywistym rozwiązaniem będzie tektura falista. Niezależnie od potrzebnego opakowania warto zajrzeć na stronę https://lubkartplus.pl/

Potrzebujesz pudła i opakowania kartonowe?

W katalogu FEFCO znajdziesz najpopularniejsze modele kartonów, które możesz zamówić w naszej firmie. Jeśli wybrałeś już potrzebny model opakowania lub potrzebujesz pomocy w wyborze, zadzwoń do nas lub napisz.

Co wyróżnia naszą ofertę na tle konkurencji?

Terminowość

Zawsze na czas! To nasza dewiza. Opakowania są na czas u naszych klientów przy zachowaniu należytej jakości.

Opłacalność

Ceny naszych opakowań są bardzo konkurencyjne rynkowo i posiada wymagane atesty.

Elastyczność

Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów, uwzględniamy ich wymagania i staramy się realizować każde zlecenie.

Wsparcie merytoryczne

Chętnie służymy wsparciem i wiedzą specjalistyczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia w produkcji opakowań.

Adres firmy

LUB-KART PLUS Dominik Skorczyk
ul. Nowa 5a
62-040 Puszczykowo

Kontakt Biuro

Biuro czynne pn-pt w godz. 6:00 - 14:00

Tel.kom. +48 513 166 699
E-mail: biuro@lubkartplus.pl

Kontakt Sklep

Kontakt

Biuro czynne pn-pt w godz. 6:45 - 14:45

Copyright © LUB-KART PLUS 2022
Firma LUB-KART PLUS najaktywniej działa na terenie Wielkopolski. Zlecenia przyjmujemy z całej Polski.