Zaznacz stronę

PRODUCENT OPAKOWAŃ KARTONOWYCH


FAQ

PRODUCENT OPAKOWAŃ || OPAKOWANIA TEKTUROWE 

– Jak wykonane są nadruki na kartonach? – To co istotne

Poznań | Luboń | Komorniki | Puszczykowo | Mosina | Plewiska


Nadruki na kartonach wykonuje się w dość różnorodny sposób, choć najczęściej opakowanie tekturowe najzwyczajniej w świecie okleja się czymś takim jak folia z nadrukiem, bo drukowanie na opakowaniach z tektury falistej byłoby procesem zbyt trudnym dla mechanizmów podajnika typowej drukarki. Takowe mechanizmy są wydajniejszymi, jeśli drukują na czymś wystarczająco giętkim. Natomiast sama tektura falista to wzmocnienie tych opakowań, czyli między dwie warstwy tektury prostej trafia tektura falista, po to by wzmocnić całe opakowanie, czyli po to by zyskało one na twardości. W niektórych przypadkach wzmocnienie z tektury falistej jest podwójne, bo wiele zależy od tego ile musi wytrzymać takie tekturowe opakowanie. Czasami ten typ opakowania dodatkowo od spodu musi podtrzymywać drewniana paleta, jeśli mowa o masywnej kuchence elektrycznej, bo znacznej masy sam karton nie podtrzyma, a sam nadruk na folii, którym oklejono tekturę dodatkowo chroni ją przed zamoknięciem, choć nie w sposób idealny.

„Producent opakowań – czy to zawsze oddzielne przedsiębiorstwo?”

Producent opakowań może produkować specjalne kartony, które często widujemy na stoiskach z warzywami i owocami w marketach. Te opakowania nie zawsze są wytwarzanymi przez odrębne firmy, bo maszyny do wytwarzania tych opakowań mają przedsiębiorstwa skupujące owoce od sadowników. Wytwarzanie opakowań tekturowych na własne potrzeby to także oszczędność, bo jeśli ma je wykonywać firma z zewnątrz, to raczej będzie tylko drożej, bo firma zewnętrzna musi zarobić na opakowaniach tekturowych lub na opakowaniach ozdobnych z efektownym nadrukiem. Ich wykonywanie bywa dość skomplikowanym i to z wielu przyczyn, ale kluczowe znaczenie ma to, że odrębny wykonawca to też jego marża, czyli wyższa cena produktu firmy zainteresowanej opakowaniem typowym lub ozdobnym. Z tej przyczyny przedsiębiorcy inwestują w maszyny do pakowania lub do wytwarzania opakowań z kartonu lub z tworzyw sztucznych, po to by końcowy produkt był nieco tańszym i bardziej wartym uwagi.

„Opakowania ozdobne podwyższające rangę produktu”

Produkcja opakowań ozdobnych to już coś więcej od typowej produkcji, bo tu nie liczy się jedynie sam wygląd danego produktu, ale też i wygląd opakowania, które ma wiele mówić o samym produkcie, oraz o tym że jest to ciekawsza opcja od wyrobów konkurencji. Ma o tym mówić grafika na opakowaniu ozdobnym, która powinna kusić i być powiązaną z tym co znajduje się wewnątrz. Tym wyjątkowo ciekawym produktem w środku może być krem na zmarszczki z drobinkami złota, czyli produkt ciekawy, który na dokładkę musi mieć należycie gustowną oprawę w formie wyszukanego graficznie opakowania.


 
LubKart Plus to producent opakowań kartonowych.
Produkty, które znajdują się w naszej ofercie to między innymi:
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą oraz zamawiania opakowań.
Najbardziej aktywnie działamy w miastach: Poznań, Luboń, Puszczykowo, Komorniki, Mosina, Plewiska.

Potrzebujesz pudła i opakowania kartonowe?

W katalogu FEFCO znajdziesz najpopularniejsze modele kartonów, które możesz zamówić w naszej firmie. Jeśli wybrałeś już potrzebny model opakowania lub potrzebujesz pomocy w wyborze, zadzwoń do nas lub napisz.

Co wyróżnia naszą ofertę na tle konkurencji?

Terminowość

Zawsze na czas! To nasza dewiza. Opakowania są na czas u naszych klientów przy zachowaniu należytej jakości.

Opłacalność

Ceny naszych opakowań są bardzo konkurencyjne rynkowo i posiada wymagane atesty.

Elastyczność

Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów, uwzględniamy ich wymagania i staramy się realizować każde zlecenie.

Wsparcie merytoryczne

Chętnie służymy wsparciem i wiedzą specjalistyczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia w produkcji opakowań.

Copyright © LUB-KART PLUS 2019

Firma LUB-KART PLUS najaktywniej działa na terenie Wielkopolski. Zlecenia przyjmujemy z całej Polski.