0

Zaznacz stronę

PRODUCENT OPAKOWAŃ KARTONOWYCH


FAQ

PRODUCENT OPAKOWAŃ || OPAKOWANIA TEKTUROWE 

Jak wygląda produkcja kartonów?

Poznań | Luboń | Komorniki | Puszczykowo | Mosina | Plewiska


Pudełka kartonowe są niezbędne w naszym codziennym życiu. Bez nich tysiące firm i branż nie miałoby możliwości przechowywania, transportu lub dystrybucji produktów niezbędnych do poprawnego funkcjonowania. Jesteśmy jednak tan przyzwyczajeni do ich stosowania, że rzadko zastanawiamy się, jak powstają kartony. Jako renomowany producent kartonów, pragniemy przybliżyć proces ich powstawania.

Kartony z tektury falistej – czym się wyróżniają?

Produkcja kartonów cieszy się dużym zainteresowaniem wielu firm, które na co dzień potrzebują spersonalizowanych pudełek o doskonałej jakości, odpornych na ciepło, wilgoć i wstrząsy. Produkty zapakowane w tak szczelne opakowania dotrą do celu bez zarzutu. Głównie za korzystnymi cechami pudeł stoi tektura falista. Co powinniśmy o niej wiedzieć?

Tektura falista znacząco różni się od innych materiałów. Posiada wnęki wewnętrzne, umożliwiając uzyskanie bardzo niskiego ciężaru właściwego przy odpowiednio wysokiej wytrzymałości. Często jest używana jako podstawa w wyklejaniu kartonu powlekanego. Jak zatem wygląda produkcja kartonów?

Produkcja opakowań z tektury falistej – jak przebiega?

  • Odbiór materiałów podstawowych – Proces produkcji rozpoczyna się od transportu z magazynu materiałów specjalnymi wózkami widłowymi, zaprojektowanymi tak, aby nie uszkodzić tektury. Po zdjęciu zewnętrznego opakowania w naszej firmie przeprowadzana jest wizualna kontrola jakości, aby upewnić się, że tektura jest w optymalnym, zdatnym do użytku stanie;
  • Falowanie – Następnym krokiem w produkcji kartonów jest wytworzenie specjalnych arkuszy z tektury falistej. W tym celu stosujemy, chociażby nowoczesne tekturnice znacząco ułatwiające cały proces. Tekturnica podaje tekturę, która następnie przechodzi przez gorące wałki, nadając ciepła materiałowi, na którym powstają fale lub „pofałdowania”;
  • Sklejanie – Trzeci krok w produkowaniu opakowań z tektury falistej składa się z następujących czynności: po sfałdowaniu tektury przykleja się ją specjalnymi roztworami (aby nie uszkodzić reszty opakowania) do gładkiego arkusza tektury, po czym drugi arkusz jest sklejany wraz z drugim bokiem. W ten sposób powstaje jednościenny arkusz tektury falistej. Wykonujemy również arkusze o wielowarstwowej konstrukcji;
  • Wysuszanie – Kolejnym etapem jest proces suszenia. Opakowanie przechodzi przez powierzchnie metalowe nagrzane wewnątrz parą, dzięki czemu z arkusz eliminuje się nadmiary wilgoci;
  • Końcowe nacinanie – Za pomocą ostrzy mechanicznych na końcówkach arkusza wykonuje się wzdłużne nacięcia i rysy w zależności od jego płaszczyzny konstrukcyjnej. Podobnie wykonuje się nacięcia poprzeczne, te z kolei służą nadaniu odpowiednim wymiarom opakowania.

W ostatniej fazie procesu produkcji powstają odpady tekturowe, które mogą ponownie stać się częścią opakowań jako surowiec wtórny. Te pozostałości stanowią mniej niż 2% użytego materiału.

Produkcja kartonów – proces wykańczania

To właśnie w prasie odbywa się proces wykańczania, który pozwala na przetworzenie tysięcy arkuszy tektury falistej w gotowe do użycia pudełka, w oparciu o druk i sztancowanie projektu, który wybrał klient. Na tym etapie produkcji gwarantujemy, że opakowania dotrą do klienta w wymaganej ilości sztuk oraz z niezbędnymi otworami mocującymi lub wentylacyjnymi, które chronią zawartość pudełka i gwarantują łatwą obsługę. Tak wygląda produkcja opakowań z tektury falistej, niezwykle przydatnych w naszym codziennym życiu.

 


 
LubKart Plus to producent opakowań kartonowych.
Produkty, które znajdują się w naszej ofercie to między innymi:
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą oraz zamawiania opakowań.
Najbardziej aktywnie działamy w miastach: Poznań, Luboń, Puszczykowo, Komorniki, Mosina, Plewiska.

Potrzebujesz pudła i opakowania kartonowe?

W katalogu FEFCO znajdziesz najpopularniejsze modele kartonów, które możesz zamówić w naszej firmie. Jeśli wybrałeś już potrzebny model opakowania lub potrzebujesz pomocy w wyborze, zadzwoń do nas lub napisz.

Co wyróżnia naszą ofertę na tle konkurencji?

Terminowość

Zawsze na czas! To nasza dewiza. Opakowania są na czas u naszych klientów przy zachowaniu należytej jakości.

Opłacalność

Ceny naszych opakowań są bardzo konkurencyjne rynkowo i posiada wymagane atesty.

Elastyczność

Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów, uwzględniamy ich wymagania i staramy się realizować każde zlecenie.

Wsparcie merytoryczne

Chętnie służymy wsparciem i wiedzą specjalistyczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia w produkcji opakowań.

Adres firmy

LUB-KART PLUS Dominik Skorczyk
ul. Nowa 5a
62-040 Puszczykowo

Kontakt Biuro

Biuro czynne pn-pt w godz. 6:45 - 14:45

Tel.kom. +48 513 166 699
E-mail: biuro@lubkartplus.pl

Kontakt Sklep

Kontakt

Biuro czynne pn-pt w godz. 6:45 - 14:45

Copyright © LUB-KART PLUS 2022
Firma LUB-KART PLUS najaktywniej działa na terenie Wielkopolski. Zlecenia przyjmujemy z całej Polski.