Zaznacz stronę

PRODUCENT OPAKOWAŃ KARTONOWYCH


FAQ

PRODUCENT OPAKOWAŃ || OPAKOWANIA KARTONOWE 

Jak przechowywać i transportować opakowania transportowe?

Poznań | Luboń | Komorniki | Puszczykowo | Mosina | Plewiska


Opakowania tekturowe, chociaż same służą ochronie zawartych w nich produktów, wymagają szczególnie troskliwych zabiegów logistycznych w trakcie transportu i magazynowania. Trzeba zdawać sobie sprawę, że tektura falista produkowana jest w głównej mierze z papieru poddawanego procesowi recyklingu i jako taki wymaga odpowiedniego traktowania. Nawet niewielka ilość wilgoci może doprowadzić do zniszczenia całego transportu.

Magazynowanie opakowań.

Wrogiem numer jeden wszystkich opakowań tekturowych jest wilgoć, dlatego opakowanie powinno być szczelnie owinięte folią, przy czy czynność ta wymaga odpowiednio suchego pomieszczenia. Zawinięcie tektury w warunkach dużej wilgoci bądź deszczu nie tylko nie zabezpieczy produktu, lecz także przyczyni się do rozwoju pleśni. Poza tym ścisłe owinięcie złożonych opakowań zapobiega zniszczeniu delikatnej struktury konstrukcyjnej, jaką charakteryzuje się tektura falista.

Pomieszczenie magazynowe powinno spełniać następujące wymagania:

  • zabezpiecza przed kontaktem produktu z cieczami, w tym deszczem;
  • posiada wentylację konieczną do odprowadzania wilgoci;
  • posiada odpowiednio dużą powierzchnię pozwalającą zachowanie odstępów między paletami koniecznych dla zachowania przepływu powietrza oraz możliwości transportu wewnątrz magazynowego.

Producent opakowań powinien również zadbać o odpowiednie podłoże. Transport powinien być równomiernie rozłożony na paletach w sposób uniemożliwiający odkształcenie się produktu pod wpływem własnego ciężaru. Z tego powodu zalecane jest zachowanie wysokości spakowanej i gotowej do transportu palety do 2,2 metra.

Optymalnym rozwiązaniem są tutaj palety wykonane z tworzyw sztucznych z uwagi na brak tendencji do wchłaniania wilgoci, co ma miejsce w przypadku palet drewnianych. Nie bez znaczenia jest również przestrzeń między podłogą a powierzchnią palety, która umożliwia swobodną cyrkulacją powietrza oraz zabezpiecza ładunek przed ewentualnym uszkodzeniem przez gryzonie.

Transport.

Producent opakowań z tektury falistej w trosce o najwyższą jakość oraz zadowolenie klienta powinien równie starannie przygotować produkty do transportu. Podobnie, jak w przypadku magazynowania należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią oraz zgnieceniem materiału. To ostatnie można uzyskać poprzez prawidłowe rozmieszczenie palet na pojeździe transportowym uniemożliwiające swobodne, samoistne przemieszczanie się ładunku w trakcie jazdy.

Delikatny materiał, z jakiego wyprodukowane są opakowania tekturowe, jest niezwykle surowym recenzentem wszelkich zaniedbań w tej materii.


 
LubKart Plus to producent opakowań kartonowych.
Produkty, które znajdują się w naszej ofercie to między innymi:
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą oraz zamawiania opakowań.
Najbardziej aktywnie działamy w miastach: Poznań, Luboń, Puszczykowo, Komorniki, Mosina, Plewiska.

Potrzebujesz pudła i opakowania kartonowe?

W katalogu FEFCO znajdziesz najpopularniejsze modele kartonów, które możesz zamówić w naszej firmie. Jeśli wybrałeś już potrzebny model opakowania lub potrzebujesz pomocy w wyborze, zadzwoń do nas lub napisz.

Co wyróżnia naszą ofertę na tle konkurencji?

Terminowość

Zawsze na czas! To nasza dewiza. Opakowania są na czas u naszych klientów przy zachowaniu należytej jakości.

Opłacalność

Ceny naszych opakowań są bardzo konkurencyjne rynkowo i posiada wymagane atesty.

Elastyczność

Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów, uwzględniamy ich wymagania i staramy się realizować każde zlecenie.

Wsparcie merytoryczne

Chętnie służymy wsparciem i wiedzą specjalistyczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia w produkcji opakowań.

Copyright © LUB-KART PLUS 2019

Firma LUB-KART PLUS najaktywniej działa na terenie Wielkopolski. Zlecenia przyjmujemy z całej Polski.