Zaznacz stronę

PRODUCENT OPAKOWAŃ KARTONOWYCH


FAQ

PRODUCENT OPAKOWAŃ || OPAKOWANIA TEKTUROWE 

– Jak powstał papierowy karton

Poznań | Luboń | Komorniki | Puszczykowo | Mosina | Plewiska


Trudno sobie wyobrazić dziś świat, w którym opakowania byłyby wykonane z innego tworzywa niż karton. Na jego popularność ma wypływ przede wszystkim cena, możliwość recyklingu (tak ważna w kontekście ochrony środowiska) i waga. Najważniejszą jednak funkcją, którą umożliwiają opakowania kartonowe jest ochrona produktów. Kolejnym ważnym aspektem są funkcje marketingowe. Każdy producent opakowań wie, że konsumenci wybierają towar, który im się podoba. Opakowanie pełni tutaj rolę przyciągającą uwagę i zachęcającą do zakupu wykorzystując różne kolory i kształty. 

Historia kartonu

Tektura falista została opatentowana przez Edwarda Allena i Edwarda Healeya w Anglii, w roku 1856. Oboje zapewne nawet nie przewidywali, że forma, którą stworzyli będzie dominującą w branży opakowań i przyczyni się do jej całkowitej odmiany. Mimo wszystko, tektura falista na początku wykorzystywana była głównie jako wyściółka do kapeluszy.Jej szersze możliwości zostały zauważone przez Alberta Jonesa – Amerykanina, który kilkanaście lat później tekturę zaczął wykorzystywać jako opakowania do przedmiotów szklanych. To właśnie dziewiętnastowieczny Nowy Jork w pełni dostrzegł i wykorzystał potencjał kartonu – w 1871 roku została właśnie tam skonstruowana pierwsza maszyna służąca do produkcji kartonów a jeszcze w tym samym dziesięcioleciu Jones Long zaprojektował nowy design kartonów – właśnie ten, który znamy do dzisiaj. 

Niedokładność przyczyną sukcesu

Omawiając historię produktu jakimi są opakowania kartonowe nie sposób pominąć Roberta Glaira, Szkota, który przypadkiem stworzył karton. Glair, Amerykanin, mieszkający w pobliżu Nowego Jorku posiadał firmę, produkującą papierowe worki. Pewnego dnia, jeden z pracowników, poprzez złe ustawienie noży do cięcia papieru spowodował zniszczenie ogromnej ilości wyprodukowanych papierowych woreczków. Produkt, który sprzedawał Glair został kompletnie zniszczony a on sam zastanawiał się, jak można wykorzystać zniszczony materiał i zauważył, że dzięki odpowiednim cięciom i zagięciom można wyprodukować – strukturę, która przypomina dzisiejszy karton. 

Tektura współcześnie

Możliwości, jakie dawała tektura falista została zauważona niemal natychmiastowo. Dzięki elastyczności materiału, co do kształtowania jego formy i kolorów – każdy producent opakowań zauważył, że tworzy on możliwość do osiągnięcia lepszych wyników sprzedaży (w konsekwencji wyższych dochodów przez poszczególnych producentów). Bez wątpienia wpłynęło to bardzo mocno na całe zabiegi i działania marketingowe – oprócz różnicowania produktów poprzez nazwę pojawiła się możliwość „wyróżnienia” ich poprzez nietypowe opakowania albo dopierając ich nietypową kolorystykę (stonowaną czy też krzykliwą). Mimo wszystko, należy pamiętać, że główną funkcją kartonu, która zadecydowała o jego wielkim sukcesie i powszechności jest przede wszystkim – ochrona produktów.


 
LubKart Plus to producent opakowań kartonowych.
Produkty, które znajdują się w naszej ofercie to między innymi:
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą oraz zamawiania opakowań.
Najbardziej aktywnie działamy w miastach: Poznań, Luboń, Puszczykowo, Komorniki, Mosina, Plewiska.

Potrzebujesz pudła i opakowania kartonowe?

W katalogu FEFCO znajdziesz najpopularniejsze modele kartonów, które możesz zamówić w naszej firmie. Jeśli wybrałeś już potrzebny model opakowania lub potrzebujesz pomocy w wyborze, zadzwoń do nas lub napisz.

Co wyróżnia naszą ofertę na tle konkurencji?

Terminowość

Zawsze na czas! To nasza dewiza. Opakowania są na czas u naszych klientów przy zachowaniu należytej jakości.

Opłacalność

Ceny naszych opakowań są bardzo konkurencyjne rynkowo i posiada wymagane atesty.

Elastyczność

Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów, uwzględniamy ich wymagania i staramy się realizować każde zlecenie.

Wsparcie merytoryczne

Chętnie służymy wsparciem i wiedzą specjalistyczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia w produkcji opakowań.

Copyright © LUB-KART PLUS 2019

Firma LUB-KART PLUS najaktywniej działa na terenie Wielkopolski. Zlecenia przyjmujemy z całej Polski.