0

Zaznacz stronę

PRODUCENT OPAKOWAŃ KARTONOWYCH


FAQ

PRODUCENT OPAKOWAŃ || OPAKOWANIA TEKTUROWE 

Dlaczego wypełniacze pełnią tak ważną rolę? Jakie wybierać?

Poznań | Luboń | Komorniki | Puszczykowo | Mosina | Plewiska


Intensywny rozwój e-commerce to zwiększająca się liczba paczek z towarem, wysyłanych do klientów. Pakowanie paczek wymaga doświadczenia i wprawy. Źle spakowane zamówienie to ryzyko zniszczenia zawartości i konieczność wysyłki nowego towaru. Dlatego opakowania kartonowe nie mogą być ani za duże, ani za małe, a produkty powinny być spakowane tak, aby nie uszkodziły się w czasie transportu. Wolne przestrzenie w kartonie muszą być wypełnione. Służą do tego różnego rodzaju wypełniacze. Przeczytaj, dlaczego pełnią tak ważną rolę i jakie dobrać?

Dlaczego wypełniacze są tak ważne?

Takie spakowanie zamówienia, aby nie została w kartonie żadna pusta przestrzeń, jest mało realne. Mimo, że nasza firma realizuje zamówienia pod indywidualne potrzeby klientów na opakowania kartonowe, pakowane towary mogą mieć różne kształty. Pozostawienie wolnych miejsc sprawiłoby, że produkty w trakcie przewozu czy przenoszenia mogłyby przemieszczać się względem siebie, a to prowadziłoby to ich uszkodzenia.

Wolne przestrzenie w kartonie uzupełnia się wypełniaczami. W zależności od rodzaju towaru, może być to np. styropian, papier, folia bąbelkowa lub papierowe i plastikowe poduszki powietrzne. Poszczególne rodzaje należy dopasować do zawartości opakowania.

Wypełniacze do przesyłek ze sprzętem AGD.

Jeśli w przesyłce znajduje się sprzęt AGD, najbezpieczniej spakować go do kartonu, wypełnionego styropianowymi kształtkami, dopasowanymi do kształtu sprzętu. O ile nie dysponujemy takim wypełniaczem, sprzęt można owinąć kilkoma warstwami folii bąbelkowej i okleić go taśmą. Kartony można dodatkowo wypełnić kulkami styropianowymi lub ich ekologicznym odpowiednikiem, tzw. eko – skropakiem.

Wypełniacze do kartonów ze szklanymi butelkami.

Opakowania szklane warto zabezpieczyć kartonowymi przegródkami, które dzielą karton na tyle pionowych przestrzeni, ile butelek zostanie w nim umieszczonych. Nasza firma realizuje zamówienia na taki rodzaj opakowań kartonowych. Jednak jeśli nie dysponujesz takim wypełniaczem, zabezpiecz każdą butelkę pojedynczo folią bąbelkową a przestrzenie pomiędzy nimi wypełnij papierem do pakowania. Warto zdecydować się w tym przypadku na mocne opakowania z tektury falistej. Ich grube ścianki będą mniej podatne na zgniecenia, co będzie stanowiło dodatkową ochronę zawartości.

Wypełniacze do produktów opakowanych.

Często zdarza się, że w opakowaniu kartonowym znajdują się produkty już opakowane. Jeśli mają one kształty prostopadłościenny lub sześcienny, układamy towar jeden na drugim, a przestrzeń na górze lub bokach uzupełniamy plastikowymi lub papierowymi poduszkami powietrznymi. Będą one amortyzowały ewentualne uderzenia i wstrząsy w czasie transportu przesyłki.


 
LubKart Plus to producent opakowań kartonowych.
Produkty, które znajdują się w naszej ofercie to między innymi:
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą oraz zamawiania opakowań.
Najbardziej aktywnie działamy w miastach: Poznań, Luboń, Puszczykowo, Komorniki, Mosina, Plewiska.

Potrzebujesz pudła i opakowania kartonowe?

W katalogu FEFCO znajdziesz najpopularniejsze modele kartonów, które możesz zamówić w naszej firmie. Jeśli wybrałeś już potrzebny model opakowania lub potrzebujesz pomocy w wyborze, zadzwoń do nas lub napisz.

Co wyróżnia naszą ofertę na tle konkurencji?

Terminowość

Zawsze na czas! To nasza dewiza. Opakowania są na czas u naszych klientów przy zachowaniu należytej jakości.

Opłacalność

Ceny naszych opakowań są bardzo konkurencyjne rynkowo i posiada wymagane atesty.

Elastyczność

Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów, uwzględniamy ich wymagania i staramy się realizować każde zlecenie.

Wsparcie merytoryczne

Chętnie służymy wsparciem i wiedzą specjalistyczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia w produkcji opakowań.

Adres firmy

LUB-KART PLUS Dominik Skorczyk
ul. Nowa 5a
62-040 Puszczykowo

Kontakt Biuro

Biuro czynne pn-pt w godz. 6:45 - 14:45

Tel.kom. +48 513 166 699
E-mail: biuro@lubkartplus.pl

Kontakt Sklep

Kontakt

Biuro czynne pn-pt w godz. 6:45 - 14:45

Copyright © LUB-KART PLUS 2022
Firma LUB-KART PLUS najaktywniej działa na terenie Wielkopolski. Zlecenia przyjmujemy z całej Polski.