Zaznacz stronę

PRODUCENT OPAKOWAŃ KARTONOWYCH


FAQ

PRODUCENT OPAKOWAŃ || OPAKOWANIA TEKTUROWE 

Dlaczego rozmiar opakowania tekturowego jest tak istotny?

Poznań | Luboń | Komorniki | Puszczykowo | Mosina | Plewiska


Chociaż żywot opakowania jest dość krótki, jego rola we współczesnym marketingu jest nie do przecenienia. Nie tylko chroni produkt, lecz także ma przykuć uwagę konsumenta, wzbudzając chęć zakupu. Opakowania tekturowe w niczym nie przypominają dawnych szarych i smutnych pudełek. Dzisiaj oszałamiają barwami i wzorami ograniczonymi jedynie wyobraźnią projektantów.

Ich atrakcyjność podnosi również wysoka zdolność do recyklingu oraz degradacji w środowisku, tektura falista potrzebuje na całkowity rozpad zaledwie kilku tygodni, podczas gdy opakowanie z tworzywa sztucznego kilkaset lat!

Opakowanie chroni.

Skupmy się na zastosowaniu ochronnym opakowania, istotnym w przypadku ekspozycji lub transportu produktów wymagających szczególnej delikatności.

Dla lepszego zobrazowania posłużmy się przykładem branży cukierniczej. Wyroby cukiernicze charakteryzują się ogromną wrażliwością na czynniki zewnętrzne, takie jak wstrząsy, temperatura czy zgniecenie. Producent opakowań realizując zamówienie cukierni, powinien mieć świadomość konieczności dochowania szczególnej staranności w procesie produkcji. Do cech świadczących o prawidłowym wykonaniu opakowania do cukierni świadczą:

  • Odpowiedni rozmiar w stosunku do produktu;
  • Ochrona termiczna;
  • Atrakcyjny wygląd.

Najistotniejszym bez wątpienia, jest w przypadku opakowania do tortów wymiar pudełka. Jak wiadomo torty z uwagi na składniki, z których są wykonane oraz często wymyślne kształty, są szczególnie podatne na uszkodzenia. Miękka struktura kremu czy piany w żadnym wypadku nie może zostać zgnieciona, dlatego opakowanie powinno być idealnie dopasowane, celem wyeliminowania możliwości przesuwania się produktu wewnątrz oraz utrzymania prawidłowej temperatury. Jej zachowanie ma zasadnicze znaczenie w przypadku wyjątkowo upalnych dni. Wspomniane właściwości opakowań są istotne również w odniesieniu do innych wyrobów, które jednak wykazują się często znacznie większą wytrzymałością.

Opakowanie zdobi.

Opakowanie poza walorami ochronnymi jest także wizytówką producenta. Największe koncerny świata w trosce o swój wizerunek i wyniki sprzedaży inwestują miliony dolarów w światowej sławy projektantów, a każdy nawet najmniejszy drobiazg graficzny ma znaczenie. Warto o tym pamiętać, planując kampanię promocyjną swojej firmy.

Opakowania tekturowe z racji swoich niezaprzeczalnych zalet zarówno dla środowiska, jak i ekonomiki transportu mają szansę stać się liderem w szeroko rozumianej branży opakowań. Warto o tym pamiętać, biorąc pod uwagę rosnącą świadomość ekologiczną i związane z tym preferencje potencjalnych klientów.


 
LubKart Plus to producent opakowań kartonowych.
Produkty, które znajdują się w naszej ofercie to między innymi:
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą oraz zamawiania opakowań.
Najbardziej aktywnie działamy w miastach: Poznań, Luboń, Puszczykowo, Komorniki, Mosina, Plewiska.

Potrzebujesz pudła i opakowania kartonowe?

W katalogu FEFCO znajdziesz najpopularniejsze modele kartonów, które możesz zamówić w naszej firmie. Jeśli wybrałeś już potrzebny model opakowania lub potrzebujesz pomocy w wyborze, zadzwoń do nas lub napisz.

Co wyróżnia naszą ofertę na tle konkurencji?

Terminowość

Zawsze na czas! To nasza dewiza. Opakowania są na czas u naszych klientów przy zachowaniu należytej jakości.

Opłacalność

Ceny naszych opakowań są bardzo konkurencyjne rynkowo i posiada wymagane atesty.

Elastyczność

Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów, uwzględniamy ich wymagania i staramy się realizować każde zlecenie.

Wsparcie merytoryczne

Chętnie służymy wsparciem i wiedzą specjalistyczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia w produkcji opakowań.

Copyright © LUB-KART PLUS 2019

Firma LUB-KART PLUS najaktywniej działa na terenie Wielkopolski. Zlecenia przyjmujemy z całej Polski.