PRODUCENT OPAKOWAŃ KARTONOWYCH


FAQ

PRODUCENT OPAKOWAŃ || OPAKOWANIA TEKTUROWE OZDOBNE

Czym jest kaszerowanie kartonów?

 

Poznań | Luboń | Komorniki | Puszczykowo | Mosina | Plewiska


Kaszerowanie kartonów polega na wzmocnieniu struktury materiału oraz wykorzystanie przestrzeni, jaką jest opakowanie na umieszczenie na nim różnych elementów dekoracyjnych, a często informacyjnych. Klienci częściej wybierają produkty ładniej opakowane. Tego typu technika daje wiele możliwości, dlatego wykorzystujemy ją do produkcji trwałych i eleganckich opakowań.

Opakowania, kartony – na czym polega proces ich kaszerowania?

Kaszerowanie kartonów to proces uszlachetniania grubego wyrobu papierniczego polegający na oklejeniu go materiałem o mniejszej gramaturze, zadrukowanym często w celach marketingowych. Działanie to jest podobne do laminowania, ale wykorzystywanym elementem w tym przypadku nie jest folia, a innego rodzaju papier. Opakowania lub kartony posiadające wysoką twardość oraz różną strukturę mogą sprawiać problemy, w takim wypadku kaszerowanie jest najprostsza metodą uszlachetniania. Producent opakowań wykorzystuje zazwyczaj do oklejania opakowań i kartonów papieru zadrukowywanego w technologii offsetowej. Jest to ekonomiczna metoda przydatna i wykorzystywana przez naszych specjalistów przy dużych ilościach zleceń.

W jaki sposób przeprowadzane jest kaszerowanie?

Do kaszerowania wykorzystywane są kaszerownice, czyli maszyny wyposażone w wałki do nanoszenia kleju na papier o dużej gramaturze. Najpierw tektura falista pokrywana jest klejem, a w następnej kolejności cieńszym papierem, za pomocą maszyny kartony zostają pokryte odpowiednim materiałem. Na końcowym etapie materiał zostaje sprasowany, aby uzyskać gładki produkt bez zagnieceń i pęcherzyków powietrza.

Kaszerownice różnią się między sobą sposobem zaawansowania technologicznego, mogą być automatyczne i półautomatyczne, wykorzystują klej w różny sposób, na zimno albo na ciepło. Kaszerowanie jest bardzo popularne, ponieważ posiada wiele zalet, podnosi zdecydowanie estetykę i atrakcyjność opakowania. Sprawia również, że jest ono wyjątkowo wytrzymałe i trwałe. Aby stworzyć spersonalizowany produkt lub prezent z dedykacją nasi specjaliści tworzą opakowania dla woocommerce. Najwyższa jakość naszych opakowań sprawia, że mogą być wykorzystywane w wielu branżach.

Metoda kaszerowania może być łączona z innymi technikami uszlachetniania, np. z tłoczeniem. Można także wykonać u nas kaszerowanie dwustronne, opakowania mogą być wykorzystywane w różnych celach, wystarczy jedynie zmienić rodzaj druku na arkuszach do kaszerowania, taki sposób pozwala na uzyskanie sporych oszczędności. Nasze opakowania wykonane z tektury falistej i wysokiej jakości papieru są bardzo wytrzymałe i umożliwiają bezpieczny transport różnych produktów.

 


 
LubKart Plus to producent opakowań kartonowych.
Produkty, które znajdują się w naszej ofercie to między innymi:
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą oraz zamawiania opakowań.
Najbardziej aktywnie działamy w miastach: Poznań, Luboń, Puszczykowo, Komorniki, Mosina, Plewiska.

Potrzebujesz pudła i opakowania kartonowe?

W katalogu FEFCO znajdziesz najpopularniejsze modele kartonów, które możesz zamówić w naszej firmie. Jeśli wybrałeś już potrzebny model opakowania lub potrzebujesz pomocy w wyborze, zadzwoń do nas lub napisz.

Co wyróżnia naszą ofertę na tle konkurencji?

Terminowość

Zawsze na czas! To nasza dewiza. Opakowania są na czas u naszych klientów przy zachowaniu należytej jakości.

Opłacalność

Ceny naszych opakowań są bardzo konkurencyjne rynkowo i posiada wymagane atesty.

Elastyczność

Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów, uwzględniamy ich wymagania i staramy się realizować każde zlecenie.

Wsparcie merytoryczne

Chętnie służymy wsparciem i wiedzą specjalistyczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia w produkcji opakowań.

Adres firmy

LUB-KART PLUS Dominik Skorczyk
ul. Nowa 5a
62-040 Puszczykowo

Kontakt

Biuro czynne pn-pt w godz. 6:45 - 14:45

Tel.kom. +48 513 166 699
E-mail sklep@lubkartplus.pl

Kontakt

Biuro czynne pn-pt w godz. 6:45 - 14:45

Copyright © LUB-KART PLUS 2022
Firma LUB-KART PLUS najaktywniej działa na terenie Wielkopolski. Zlecenia przyjmujemy z całej Polski.